מערכת Enterprise Resource Planning - ERP מסייעת במתן מגוון פתרונות ERP ובניהול מערך משאבי הארגון השונים, תוך שהיא משמשת כמארז אחיד, המרכז תחתיו את כל התהליכים העסקיים המתרחשים בו. המערכת מאפשרת מעקב אחר פעילות בין חברתית גלובלית ומותאמת לעבודה במדינות שונות תוך התאמה למערכת החוקים והמיסים של אותן המדינות ומדיניות הקונצרן עצמו. בנוסף, משתלבת המערכת בנקודות האסטרטגיות המרכזיות ונקודות ההחלטה השונות ובכך משמשת ככלי יעיל ונוח לניהול הפעילות הארגונית השוטפת ולהטמעת המדיניות הארגונית. לחטיבת ה- ERP בחברת יעל תוכנה ניסיון רב ביישום, הטמעה ותמיכה של מערכות ERP במגוון מודולים רחב ביותר. 

 

Oracle E-Business Suite

Oracle E-Business Suite הינה חבילת התוכנה המקיפה ביותר מבין יישומי ה-ERP העסקיים המשולבים גלובלית, הכוללת :

 • חבילת ה-BI האינטגרטיבית המושלמת ביותר
 • הפלטפורמה העסקית הגלובלית הישימה ביותר
 • היישום הממוקד לקוח בעל האסטטרטגיה הרבה ביותר

 
Oracle E-Business Suite כולל את תכנון המשאבים הארגוניים של החברה (ERP), כמו גם את ניהול שרשרת האספקה (SCM), ניהול קשרי הלקוחות (CRM) ויישומים. Oracle E-Business Suite מבוסס על oracle apps ומעניק את אותו look & feel למשתמש, בכל רכיביו.

היישומים הכלולים ב-E-Business Suite מכסים מגוון רחב של תהליכים עסקיים המצויים בכל ארגון. הפתרונות הוורטיקליים המסופקים על ידי Oracle יכולים בקלות להפחית את הזמן ואת המשאבים הדרושים כדי ליישם את הפתרון ולספק לעסקים תהליכים עסקיים מוגדרים מראש אשר ישפרו את היעילות הכוללת.

  

 Oracle E-Business Suite זמינה גם בגרסת 12.1 העדכנית אשר כוללת את קו מוצרים הבא:  

 • ניהול קשרי לקוחות – CRM
 • ניהול פיננסי
 • ניהול ההון האנושי- HCR
 • ניהול לוגיסטיקה
 • ניהול שרשרת האספקה
 • ניהול הזמנות
 • ניהול שינוע
 • ניהול מחסן

 

כל אחד ממוצרים אלו כולל מספר רשיונות נפרדים למודולים

ניהול קשרי לקוחות (CRM) של של Oracle 

יישום ה-CRM של אורקל מספק את "חזית המשרד" אשר מסייעת לעסקים להגדיל את כמות הלקוחות, את שביעות רצון הלקוחות ואת נאמנותם.
הפונקציונליות כוללת תהליכי שיווק, מכירות, ניהול הזמנות וחוזים, מתן שירות וניהול מוקדים הטלפוניים, ניהול קטלוג מוצרים וחלקי חילוף וכו'. 

 

ניהול פיננסי של Oracle

המערכת לניהול פיננסי של Oracle מאפשרת ניהול ספרים, תזרים מזומנים, תקציבים, הכנסות והוצאות, חיובים, נכסים ורכוש קבוע, ניתוח פיננסי ופונקציית מתקדמים.

 

ניהול ההון האנוש (HCM) של Oracle

היישום מאפשר לארגון לנהל את המשאב האנושי ואת התהליכים הכרוכים בו, כולל: גיוס, ניהול זמן, הדרכה, פיצויים, הטבות ושכר. חבילת HCM משתלבת באופן מלא עם שאר יישומי Oracle E-Business suit.

 

ניהול הלוגיסטיקה של של Oracle 

מודול הלוגיסטיקה מאפשר למשתמשים לתכנן, לנהל ולשלוט במידע על זמינות ואחסון של מוצרים ושירותים בארגון. מודול זה מספק מידע על מנת לתכנן את הביקוש העתידי ולנהל את המלאי.

 

ניהול שרשרת האספקה של Oracle

יישום זה מעניק לארגון יכולת לחזות את דרישות השוק, לחדש בהתאם לתנאי השוק התנודתיים וליישר קו עם הפעילות הגלובלית. Oracle מציעה פתרונות ספציפיים לתעשייה הכוללים פיתוח מוצר, ניהול הביקוש, תכנון הפעילויות והמכירות וניהול שינוע והפצה. 

 

ניהול ההזמנות של Oracle

מערכת ניהול ההזמנות של Oracle נועדה לייעל ולמכן את תהליך הטיפול בהזמנה, משלב קבלת ההזמנה, דרך שלבי הביצוע עד לאספקה ללקוח. המערכת תומכת בפרוטוקולים בין ארגוניים כגון: EDI, XML ומספקת פתרונות ל-telesales וחנויות אינטרנט. יתרונות עסקיים בולטים של המערכת: עלויות מימוש מופחתות, קיצור זמן תהליכי ההזמנה, רמת דיוק גבוהה בהזמנות ועמידה בזמני האספקה.

 

ניהול השינוע של Oracle

ניהול השינוע של Oracle מספק יכולות לתכנון וביצוע שילוח, הפצות והובלות. המערכת מייעלת ומשלבת בין תכנון השינוע, ביצוע ההובלה/ההפצה והתשלום. הפתרון מספק מענה עבור כל ערוצי ההפצה.יתרונות המערכת כוללים עלויות הובלה מופחתות ושירות לקוחות משופר.

 

מערכת ניהול המחסן של Oracle

מערכת ניהול המחסן של Oracle מאפשרת תנועה מתואמת של סחורות ומידע לאורך כל תהליך ההפצה הנרחב. המודול מספק תהליכים עסקיים המאפשרים ניצול יעיל של המשאבים והמרחבים בתהליך ההפצה. יתרונות עסקיים בולטים של המערכת: האצת זרימת המוצרים דרך שרשרת האספקה, קיצור זמני ביצוע, שחרור הון חוזר, ניהול מלאי בזמן אמת, Cross-Docking, איסוף והכנת משלוחים לפי קווי הפצה (pick-by-line), התראה על הגעת סחורה (ASN), תכנון וניהול שטחי אחסון.

בעידן הדינאמי, רווי מערכות המידע גובר הצורך של הארגונים בגמישות, יכולת הסתגלות מהירה וביכולות הרחבה וחיבור של מערכות המידע, במהירות ומבלי לשכתב אותן כל פעם מחדש. ארכיטקטורת SOA (Service-Oriented Architecture) מאפשרת לארגון לפתור את חוסר התאימות בין היישומים והארגונים השונים, כך שהם יוכלו לתקשר ולפעול ביניהם בזמן-אמת, לבצע שינוייםולהגיב בבניית פונקציונאליות נדרשת בצורה המהירה ביותר.

SOAמאפשרת לארגון להשתנות ומקנה לו יכולת הסתגלות מהירה ובכך למעשה מסייעת לקבל את הערך המרבי מהמערכות הקיימות.

 

TIBCO ActiveMatrix  

TIBCO ActiveMatrixהינה פלטפורמת שירות המשמשת את הארכיטקטורות מונחות השירותים (SOA) הרבות וההטרוגניות בארגון. זה נותן לארגונים דרך פשוטה יותר ופרודוקטיבית לספק יישומים מכווני שירותים באמצעות הפרדת היישומים מפרטי הטכנולוגיה. הפרדה זו מאפשרת לחברות להכניס פתרונות אינטגרצייה וחשיפת שירותים, תהליכי ניתוב וטרנספורמציית נתונים, שרותי "תזמור" מורכבים (Orchestration), שירותים מבוססי יישומי JAVA ו-NET. על גבי פלטפורמה אחת מאוחדת. אנליסטים עסקיים, ארכיטקטים, מפתחים ומנהלי מערכת יכולים עכשיו להיות עד 50% יותר פרודוקטיביים על ידי שיתוף פעולה באמצעות כלים שיתופיים המסייעים ביצירת תצורה גרפית, פריסה וניהול יישומים מכווני שירותים. מנהלי מערכות יכולים עתה לפרוסיישומים המורכבים משירותים בטכנולוגיות שונות דרך מסך אדמיניסטרציה אחד. יכולות שליטה (Governance) מובנות מאפשרות לחברות להוסיף נהלי מדיניות או לשלוט במחזור חיי השירות מבלי לשנות את היישומים. ארכיטקטורת Grid של TIBCO ActiveMatrix נותנת מענה לנושא אירוח, אדמיניסטרציה ותחזוקה של שירותים לרוחב תשתיות ה-ITהרבות והמגוונות בארגונים גלובליים.

 

פתרונות Oracle בתחום ה-HR:

Fusion HCM - פתרון לניהול המשאב האנושי, המאפשר לנהל ולשמר את כח האדם כנכס המרכזי בארגון.
Taleo - מערכת לגיוס כח אדם, המאפשרת זיהוי ואיתור מועמדים על פי הצורך.

הפתרונות מסופקים כשירות ענן והינם מהדור החדש של יישומי אורקל.

 

לפרטים: עופר וסרמן- 050-4095099, oferw@yaelsoft.com