כללי

שירותי סיסטם ותשתיות - קבוצת יעל

שירותי סיסטם ותשתיות

חטיבת הסיסטם והתשתיות ביעל תוכנה מספקת שירותים בתחומי תשתיות תקשורת (פסיבית ואקטיבית), מחשוב (תחנות עבודה ושרתים), אבטחת מידע, הפעלה, תמיכה ואינטגרציה בין היישומים. מומחי הטכנולוגיה ביעל מלווים את הלקוח דרך כל שלבי הפתרון. משלב ניתוח הצרכים, דרך אפיון הפתרון ועד שלב ההטמעה.

 

תחומי ההתמחות של חטיבת הסיסטם והתשתיות

 • ייעוץ טכנולוגי, אפיון, ליווי, ניהול וביצוע פרויקטיי תשתיות
 • הקמת תשתיות מחשוב ארגוניות מקצה לקצה
 • out-tasking - לקיחת אחריות כוללת על מערך תחזוקת מערכות המידע והתשתית בחברה
 • ביצוע פרוייקטי אינטגרציה עפ"י מתודולוגיות מוכחות לניהול פרוייקטים
 • מתן פתרונות ותמיכה בכל סביבות העבודה והשרתים Microsoft, Linux ,UNIX
 • מיקור חוץ לתשתיות באופן קבוע או לפי פרויקט, באתר הלקוח או באתר מרוחק
 • פתרונות בתחום התקשורת ואבטחת מידע
 • פתרונות מתקדמים בתחום הוירטואליזציה (Virtualization) מבית Vmware
 • עמידה ברמות SLA המותאמות לצורכי הלקוח
 • עמידה בתקני ISO 9001
 • שירות 24 שעות ביממה המופעל בכל רמות הניהול והתפעול

 

חברת Live LinxIFN מקבוצת יעל מתמחה בתרגום, תיעוד טכני וכתיבה טכנית בישראל, כבר מעל 20 שנה. חברת IFN Live Linx מעסיקה צוות כתבים מקצועי ואמין שילווה אתכם לאורך כל שלבי הפרוייקט עד לשביעות רצונכם המלאה. 

בשנת 2007 רכשה חברת IFN את חברת Live Linx, המובילה בתחום של תיעוד טכני/ תרגום טכני כמו גם כתיבה טכנית בישראל, כבר מעל 20 שנה. חברת IFN Live Linx מעסיקה צוות כתבים מקצועי ואמין שילווה אתכם לאורך כל שלבי הפרוייקט עד לשביעות רצונכם המלאה.
  
חברת IFN Live Linx מספקת מגוון פתרונות ושירותים בתחום של כתיבה טכנית ותיעוד טכני, אשר יאפשרו לך לצמצם את משאבי הארגון, לחסוך בעלויות ובסופו של דבר יקרינו תדמית חיובית על מוצרי החברה. שירותי הכתיבה הטכנית והתיעוד הטכני ב IFN Live linx מתבצעים תחת סטנדרטים מקצועיים ומדוייקים, תוך הקפדה על פרטים ועל כללי הכתיבה הטכנית. התהליך נעשה על ידי מיטב הכתבים הטכניים בישראל, אשר ילוו אתכם ואת המערכת בכל שלבי התהליך, החל משלב לימוד המוצר ועד לשביעות רצונכם המלאה.
 
לכתבים המקצועיים של IFN Live Linx ניסיון רב שנים בתחומי התעשייה השונים. כגון: טלקום, הייטק, חברות סטארט אפ, רפואה, ביוטכנולוגיה, תעופה, בטחון ועוד. בין לקוחותינו: סימנס, תדיראן ספקטראלינק, אפלייד מטריאלס, ג'וניפר נטוורקס ועוד רבים.
 
בין מגוון הפתרונות המוצעים:
מדריכי משתמשים, כתיבת ספר מפעיל, ספרי התקנה ותחזוקה, תיעוד מערכות, מצגות טכניות, קטלוגים, מענה למכרזים וספרות טכנית מגוונת בתחומים: תוכנה, חומרה, ציוד הרפואי, תקשורת, מערכות צבאיות ועוד.
 
העבודה עם Live Linx מאפשרת גמישות רבה ללקוח על ידי בחירת שיטת העבודה המתאימה ביותר לצרכי הלקוח:
 • משרות לטווח ארוך - ניתן למקם כתבים באתר הלקוח או לחלופין במשרדי IFN Live Linx
 • עבודה לפי פרויקטים - על ידי כתב אחד או מספר כתבים באתר הלקוח או לחלופין במשרדי IFN Live Linx

 

nllx.com - +672-54-5696255

 

הטיפים של מומחי יעל

חטיבת מיקור חוץ ביעל מסייעת ללקוחותיה בהגשמת יעדיהם העסקיים באמצעות אנשי טכנולוגיה מומחים ומנוסים, המתאימים ביותר עבורך. החטיבה מתמחה בפיתוח, ניהול פרויקטי תוכנה, אחזקת מתקני תשתיות והשמת צוותי פיתוח אשר משתלבים באתרי הלקוח. מגוון הפעילות בחטיבת מיקור החוץ מתבצעת במודלים עסקיים שונים:  Outsourcing, off-shoring, BPO ועל פי שעות ייעוץ.

   

טיפ בניהול פרוייקטים

בגופי IT בדרך כלל אין חוזה עם הלקוח הפנימי, לכן ישנם מקרים רבים שפרויקטים פנימיים אינם מנוהלים כמו שהיו מנוהלים במידה והיה מדובר בספק חיצוני.  מי שצריך ורוצה לנהל פעילויות צוות בגופי IT או לאלו שמחפשים סביבה נוחה לניהול פעילויות או ניהול פרויקטים בארגונים או בעסקים נטולי Project אך בעלי Share Point (לפחות 2007) ניתן להוריד (חינם) חבילת פתרון ITTeamWorkspace של מיקרוסופט ל- Share Point. סביבה זו כוללת את כל יכולות השיתוף לעבודה בצוות כולל מודולים ייעודים שפותחו לניהול פעילויות/פרויקטים צוותים.

ישי בסון, מנהל פרויקטים בחטיבת מיקור החוץ ביעל.

 

 

טיפ בתחום אבטחת מידע

גופי אבטחת מידע בארגונים רבים מתמודדים עם איומים מידיים (zero day) אשר טרם נוצר טלאי עבורם. הנושא יוצר כאב ראש לא קטן עבור אותם גופים. לא רבים יודעים כי במרבית מערכות האנטיוירוס הארגוניות הגדולות ישנה יכולת הנקראת  virtual patching ברכיב ה- HIPS . רכיב זה נועד בין היתר, לתת מענה ראשוני לאיומים אלו ולהוריד את סף הלחץ מכל הגורמים הנוגעים בדבר עד אשר יוטמע הטלאי הפיזי.

שרון משהדי, מומחה אבטחת מידע וסייבר בחטיבת מיקור החוץ ביעל.

 

 

שרון משהדי, מומחה אבטחת מידע וסייבר

 

טיפ בתחום ניתוח מערכות

רוב מערכות המידע מכילות לוגיקה עסקית הממומשת על ידי קוד וכל שינוי דורש התערבות בקוד, דבר אשר מסבך את התחזוקה והופך את המערכת למורכבת מטלאים על גבי טלאים. במקרים שבהם הלוגיקה העסקית מורכבת ומסועפת וכוללת פרמטרים רבים לקבלת החלטות ובמקרים בהם הדרישות העסקיות עלולות להשתנות אחת לתקופה, כדאי לשקול להשתמש בפתרונות ליישום לוגיקה עסקית באמצעות ניהול חוקה -  Rule Based System (BRMS).
Rule Based System הינה רשת חוקים עצמאיים (לא תרגום של החוקים לקוד). החוקים נכתבים בשפת אנוש (ניתן גם בעברית) ברורה וטבעית, ומרוכזים במקום אחד. ניתן לבצע drill down  בזמן אמת, ולצפות בחוקים שפעלו הזהים לחלוטין לאלו שנכתבו.
היתרונות ביישום כנ"ל: יכולת תחקור מלאה בזמן אמת המאפשרת לימוד, פתרון תקלות מהיר, תיקוף הלוגיקה והעלאת האמון במערכת. שקיפות מרבית למשתמשים ולמפתחים. גמישות לשינויים, תחזוקה קלה ונוחה. תיעוד מובנה. עמידות בשינויים ארגוניים.

אילן תורג'מן, מומחה בניתוח מערכות בחטיבת מיקור החוץ ביעל.

 

 

אילן תורג'מן, מומחה בניתוח מערכות

 

טיפ בניהול פרוייקטים

הסביבה העסקית מתאפיינת במעבר יציב וקבוע מתפיסה המבוססת תהליכים לתפיסה המבוססת על פרויקטים. פרויקט, הינו משימה חד פעמית בעלת יעדים מוגדרים מראש ונקודות התחלה וסיום ברורות שיש לבצען במסגרת לו"ז ותקציב מוגדרים. המעבר לשיטת עבודה פרויקטאלית עוזר לנו לשרוד את הסביבה העסקית החיצונית והפנימית לנו, שכן מרווחי הזמן קצרים יותר, מנגנוני השינוי גמישים יותר, עלות הטעות נמוכה יותר והערך היחסי גבוה יותר.

מיכל ברנשטיין, מנהלת פרויקטים בחטיבת מיקור החוץ ביעל.

 

 

 מיכל ברנשטיין, מנהלת פרויקטים

טיפ בתחום הטמעת מערכות

כולנו יודעים כי בעת הטמעת מערכת או הטמעת שינויים במערכת קיימת חשוב לקחת בחשבון חשיבה לטווח ארוך, יעדים ומדדים, גמישות בביצוע שינויים וכו'. אך יחד עם זאת חשוב לזכור כי הצלחת הפרויקט והטמעתו תלויה גם באנשים שלוקחים בו חלק, אלו שעובדים איתנו ומולנו.
ישיבות סיעור מוחות והפקות לקחים, הן חלק חשוב בהתמודדות עם הקשיים בהם אנו נתקלים ובלימוד שלבי ההטמעה. בנוסף, חשוב לרתום את ההנהלה ולבנות את התוכנית בשיתוף מלא איתם ועם העובדים, ןזאת כדי לסייע לנו בסופו של דבר להתמודד עם קשיים והתנגדויות.
המפתח לשינוי הוא לחשוב מראש כיצד למכור את השינוי בצורה הטובה ביותר לאנשים מולם אנו עובדים. חישבו "מה יוצא לו מזה", וחשוב: השקיעו זמן באדישים ובמתנדנדים- הבינו מה מציק להם ולמדו איך "למכור" להם את השינוי בצורה התפורה לבעיותיהם. אין טעם להתמודד עם מתנגדים- אין מה שתגידו שתצליחו לשנות את דעתם והמתלהבים הם שבויים שלנו- רתמו אותם כ"סוכני שינוי" ומשווקי יתרונות השינוי.

עינת אליאש, מנהלת פרויקטים בחטיבת מיקור חוץ בקבוצת יעל.

 

 

 עינת אליאש, מנהלת פרויקטים

 

טיפ בניהול פרוייקטים

איכות פרויקט יש לנהל בכל שלבי הפרויקט החל משלב הגדרת הדרישות, אפיון מפורט, עיצוב, בדיקות ועד שלב ההטמעה.
על מנת לשמור על סנכרון הנתונים והשלבים בכל אחד מאבני הדרך, אני מציע לעבוד עם TFS ב Visual Studio 2012. כלי זה מאפשר ניהול מידע שיתופי במערכת אחידה ומקצר תהליכי עבודה.
בנוסף, הכלי מאפשר קישור הדרישות לאפיון וכן לכתיבת תסריטי בדיקה, רישום באגים ותיקונם וכן תיעוד כל המסמכים על פי גרסאות.

שי שפיר, מנתח מערכות ומנהל פרוייקטים בחטיבת מיקור החוץ ביעל.

 

 

שי שפיר, מנתח מערכות ומנהל פרוייקטים

 

   
   

מחפשים מומחה? לפרטים ומידע נוסף:  info@yaelgroup.com

 

חטיבת מיקור החוץ ביעל פועלת מזה