על פי הנחיית ה- SEC, דיווחים המתייחסים לדוחות כספיים לתאריך 31/12/2017 ואילך יהיו מדווחים ב-XBRL גם עבור חברות זרות המדווחות על פי תקינת IFRS.

 חברת טוליפ מייצגת את פיתרון Disclosure Management מבית CERTENT
 המאפשר הפקת דוחות XBRL בקלות ובמהירות! 

המשך קריאה: הפקת דוחות XBRL בקלות ובמהירות

"העבודה מתרחבת באופן כזה, שהיא מנצלת את כל הזמן המצוי לשם ביצועה"
 
אפשר לבנות המון דברים מפלסטלינה. כוסות, אגרטלים, שולחנות, תכשיטים ועוד הרבה פריטים שאילולא היו קיימים עבורם חומרים מתאימים יותר, היו בוודאי מיוצרים מפלסטלינה בלבד. בנוסף, קל יחסית לעבוד איתה והיא זולה וזמינה.

בעולם שבו לא קיימים מתכת, זכוכית או פלסטיק יכול אפילו להיות שפלסטלינה היתה מקבלת מקום מרכזי ומוערך יותר בארגז הכלים שלנו. הכוס שלנו היתה מתפוררת ומתלכלכת עם הזמן, קרוב לוודאי שהשולחן היה מעט עקום אבל אין ספק שהצורך הבסיסי היה ממולא לחלוטין.

המשך קריאה: פלסטלינה ואקסל

בנק ישראל מפרסם מפעם לפעם גרסאות מעודכנות של הטקסונומיה באתר. אמנם המהות העיקרית והחשובה ויותר של הפרסום היא הטקסונומיה, אך כדאי לשים לב גם לחומרים הנלווים שמפורסמים שם- החומרים הללו קריאים, חשובים ואפילו מעניינים וליכולים לשפר את חווית הדיווח בצורה משמעותית.

המשך קריאה: חבילת הטקסונומיה של בנק ישראל- מה יש שם ואיך אפשר להשתמש בזה?

בעולם ה-XBRL מלבד הנתונים הכספיים, הישות המדווחת נדרשת לדווח ערך Decimal.
Decimal זו הגדרה (Attribute) שנמצאת בקונטקסט של הדוח ב-XBRL שנשלח לבנק ישראל. הקונטקסט שלעצמו מכיל הגדרות מסוימות שהם חיצוניות לטקסונומיה:

המשך קריאה: הגדרת הערך Decimal

בנק ישראל , המפקח על הבנקים והרשות לנירות ערך יכריזו בקרוב על תקן דיווח חדש שנקרא XBRL , שיחייב חברות ציבוריות , בנקים וגופים פיננסיים. בארה"ב ובמדינות נוספות בעולם, התקן כבר מחייב את כלל החברות הנסחרות, כפורמט מתקדם לעיבוד המידע הפיננסי שלהן. התקן הבינלאומי, שיחליף את מנגנוני הדיווח הקיימים, מיועד לשפר את מנגנוני הדיווח והפיקוח, תוך הגדלת האמינות והדיוק של המידע המדווח, בד בבד עם הגדלת השקיפות והפיכת המידע המדווח לנגיש יותר לכלל המשתמשים בדו"חות .

המשך קריאה: XBRL - תקן חדש שמשפר את חובת הדיווח

eXtensible Business Reporting Language – XBRL -
 
הוא תקן דיווח בינלאומי, אשר משמש להעברת מידע עסקי ופיננסי. התקן אשר פותח ע"י קונסורציום בינלאומי ללא כוונת רווח אשר כולל מספר רב של ממשלות ורגולטורים מהעולם , כמו גם חברות וארגונים מובילים פיננסיים וטכנולוגיים www.xbrl.org.

המשך קריאה: About XBRL