העיסוק בעולם הביג דאטה הפך לחלק בלתי נפרד מהעיסוק במידע הארגוני. בבסיסו, הוא מתייחס לאוסף עצום של נתונים ופריטי מידע הנאספים ממקורות שונים ומנותחים, לשם הגעה לתובנות עסקיות. שלבי הניתוח הללו, הכוללים תחקור ושימוש בכלים מתקדמים, הם הערך המוסף העסקי האמיתי שיש בתחום זה.

בידיהם של המומחים שלנו בקבוצת יעל, מצוי הניסיון בבניית שכבות תחקור משלל סוגים, החל בדו”חות תפעוליים, דרך עולמות תחקור, Dashboards, תחקור Text וכלה במודלים סטטיסטים. המומחים שלנו בקיאים במגוון הוורטיקלים עבור תחומים ארגוניים שונים (בנקאות, ביטוח, טלקום, מגזר ציבורי, צרכנות ועוד) המשולבים בפרויקטים שלנו בארגונים אלה ומשלבים כוחות וידע עם אנשי המקצוע בצד הלקוח – הגדרה מדויקת של הצרכים העסקיים ותרגומם לדרישות מצד מערכות ה-BI הנגישות למשתמשים השונים.

יכולות לצד טכנולוגיות

בפרויקטים בתחומי ה-BI, ביג דאטה והאנליטיקה אנחנו בקבוצת Yael משלבים את מגוון הטכנולוגיות הקיימות בשוק ואת מגוון המותגים המובילים בעולם הטכנולוגיה המשרת את תחום הדאטה, ה-BI והביג דאטה וניתוח המידע: IBM, SAS, Microsoft, Tableau, Qlik, Tibco Spotfire, Jaspersoft ואחרים.

כמו כן, פועלת בקבוצת Yael שורה של מומחים בהובלת פרויקטים על בסיס תשתיות מתקדמות בסביבות ענן שונות הכוללים פתרונות מתקדמים להתמודדות עם הדרישות החדשות הללו לניהול נפחי המידע העצומים. בפרויקטים אלה אנחנו משלבים בין הידע העסקי שלנו להתאמות הטכנולוגיות שאנחנו יודעים לבצע וליכולות הגבוהות שלנו בבניית ארכיטקטורה מתקדמת בסביבת ענן ובסביבה היברידית המשלבת עבודה בענן לצד עבודה בסביבת On Prem.

Big Data בענן

יישום מערכות Big Data מחייב סביבה טכנולוגית מאד מסוימת והשקעה חכמה בתשתיות. סביבת הענן הציבורי מתבררת כמתאימה במיוחד עבור מערכות המכילות כמות משמעותית של מידע משום שיש בה בדרך כלל את התכונות הרלוונטיות: תשתיות גמישות, יכולת הסתגלות לעומסים חריגים, כלי ניהול, תחקור וייבוא מידע בזמן אמת, נפחי מידע משמעותיים שהולכים וגדלים עם הזמן, עוצמות חישוב דינאמיות שמסוגלות לייצר תובנות מהירות ומורכבות, פעילות מול נתונים מרחבי העולם, אבטחת המידע, זמינות מיידית ועוד.

לקבוצת Yael ניסיון רב בביצוע פרויקטים מורכבים על בסיס תשתיות מתקדמות בסביבות ענן שונות (Snowflake, Microsoft Azure, GCP). הפרויקטים הללו כוללים שילוב של פתרונות Streaming וכלי ELT מתקדמים המסייעים לארגונים להתמודד עם נפחי המידע העצומים, הן בהיבט טעינת נתונים ב-NRT והן בצד של ההתמודדות עם מבני נתונים לא סטנדרטיים.

מומחי הדאטה והאנליסטים ביעל

המומחים שלנו בפרויקטים בתחום ה-Data ,Analytics וה-BI משלבים בין ידע עסקי, יכולת גבוהה ליצירת התאמות טכנולוגיות ויכולות גבוהות של בניית ארכיטקטורה מתקדמת בסביבת ענן ובסביבה היברידית, מה שמביא אותם לסיומם המוצלח של פרויקטים בקרב ארגונים גדולים מכל תחומי המשק, תוך שימוש בפתרונות של מיטב היצרניות בעולם כגון TIBCO, Microsoft Azure, Snowflake, GCP, Talend, Databricks, Fivertan ו-Clik Replicate.

פתרונות ביג דאטה, כלי BI וכלי אנליטיקס:

Tableau

Tableau הינו כלי BI המתמחה בתחום ניתוח הנתונים העסקיים והצגתם באופן ויזואלי – Data Visualization. הכלי מדורג כמוביל שוק ומאפשר לכל אנליסט, כמו גם לכל מנהל או גורם המבקש לצפות בנתונים עסקיים בארגון, לקבל ויזואליה פשוטה, נוחה ומפורטת של דשבורדים, סינונים, מגמות עסקיות וכיוצא בזאת, כולל האפשרות לשתף דו”חות בין מנהלים וגורמים בארגון.

בקבוצת יעל עשרות מומחי דאטה המכירים את הכלי לעומק והם בעלי ניסיון רב בהטמעה ובניהול פרויקטים המשלבים בתוכם את הפתרון של Tableau. התמחות של קבוצת יעל בתחום הדאטה וה-Big Data ובמגוון מערכות BI ואנליטיקה מאפשרת לנו לתת ללקוח פתרון מקיף גם באקוסיסטם של סיילספורס המשלב יכולות אנליטיקה ומסייע לארגונים לזהות ולהבין לעומק את נתוני הלקוחות.

לפתרון של  Tableau ויזואליזציה אינטראקטיבית מתקדמת עם יכולת בניית דוחות גראפיים גבוהה, ממשק משתמש אינטואיטיבי, שיתופיות, פרקטיות וגמישות בבניית דוחות וקהילת משתמשים רחבה, מה שמאפשר לכל משתמש לקבל תשובה לכל שאלה.

Tableau ניתנת להתקנה בענן או על שרת מקומי עליו היא פועלת ומבצעת את העיבודים, מבלי להתקין את SQL server.

TIBCO Jaspersoft

Jaspersoft הינו פתרון חדשני ורובסטי לבנייה, תחקור והפצה של דוחות תפעוליים. בניגוד לכלי דוחות תפעוליים מסורתיים, אשר אינם מתפתחים, Jaspersoft הינו פתרון המאמץ בליבת העשייה שלו חדשנות רבה. באופן זה ארגונים יכולים לשלב בעשייה גם כלי דוחות תפעוליים מודרניים, בצד פתרונות self service BI.

בצד יכולות הפלטפורמה ככלי דוחות תפעוליים, Jaspersoft מתמחה גם ב Embedded B – שילוב תובנות ויזואליזציית BI מרהיבה, כחלק מאתרים/אפליקציות של גופים כגון חברות יצרניות/אתרים ועוד. את פתרונות Jaspersoft ניתן ליישם גם בענן, ובכך לקבל מידע ותוכן בזמן אמת אל משתמש הקצה אשר יכול לקבל את התשובות הנחוצות לו באופן המותאם לצורת עבודתו.

TIBCO Spotfire

TIBCO Spotfire הינו כלי BI ויזואלי ודינמי המיועד לאנליסטים. יכולותיו של הכלי הנן ייעודיות לקהל משתמשים זה, בין אם מדובר על מהנדסי וריפיקציה ובדיקות, או מומחים הנדרשים להתמודדות עם Data המבוסס על שכבות גיאוגרפיות (GIS), כל זאת בשילוב פשוט וקל של יכולות Data Science בכלי עצמו.

הפתרון כולל יכולות Data Mining גבוהות ויכולות סטטיסטיקה מתקדמת מובנית מחד ומאידך מאפשרת יצירת דשבורדים ותחקורם בצורה פשוטה ואינטואיטיבית (Self Service).

Self Service

הפתרון מאפשר לבנות מודל נתונים ולתחקרו בקלות רבה ובנוסף יכולת ייחודית של יצירת דשבורד בדקה. מנגנון Spotfire Recommendations הינו אשף Machine Learning חכם, המנתח את הנתונים ומציע למשתמש את ה-Data Visualization המתאים ביותר לסוג הנתונים שנבחר.

אנליטיקה מתקדמת מובנית

Spotfire מכיל תיקיית מודלים סטטיסטיים (Data Science) מובנים, כגון: חיזוי, Clustering, Similarity ובנוסף מאפשר להשתמש בתיקיות R ישירות מהכלי ללא צורך באינטגרציות מורכבות. כל זאת כולל מנגנון Runtime של R שפותח על ידי Tibco ומאפשר לו להיות מהיר עד פי 100 מה-R הרגיל. בנוסף ניתן לפתח מודלים אנליטיים מבוססי כלי Advanced Analytics נוספים כגון MATLAB ,SAS וכד’.

גאו אנליטיקה

אחד האזורים בהם Spotfire מפגין יכולות מרשימות, הנו בשילוב נתונים גיאוגרפיים עם נתונים תפעוליים, על מנת לספק תובנות אנליטיות מניתוח גיאוגרפי בשכבות שונות. הכלי כולל מנוע GIS פנימי, חיבור לכל פרוטוקולי ה-GIS הקיימים ויכולת ביצוע חישובים מרחביים מבוססי מודלים סטטיסטיים. בין הנושאים המטופלים על ידי Spotfire ניתן למצוא גם תרשימי מוצרים, כגון: Wafer Map, ניווט תוך מבני, שרטוטי Autocad וכד’.