תחום ה-DevOPs התפתח לצד מהפכת הענן, וכאשר תהליכי הפיתוח והתפעול בארגונים עוברים לענן נדרשות פרקטיקות יישום וכלים חדשניים המאפשרים לשפר את יכולות הארגון בהיבטים התפעוליים, שיפור מוצרים, יכולות פיתוח, תגובה מהירה לשינויים, ניצול נכון של שירותים וכו’.

תחום ה-DevOPs בענן מאפשר ביצוע אוטומציה של תהליכי אספקת התוכנה ויישום תשתיות כקוד (Infrastructure as a Code) בסביבת הענן. התחום מבוסס על תהליכי CI/CD וכולל שיטות משולבות של אינטגרציה רציפה (Continuous Integration) ומסירה רציפה (Continuous Delivery) או פריסה רציפה (Continuous Deployment), פיתוח Microservices על גבי קונטיינרים, שימוש בכלי Kubernetes ו-Cloud Functions.

מומחי ה-DevOps בקבוצת יעל אחרים על תהליכים ההטמעה, האינטגרציה והפריסה ומסייעים ליצירת שיתוף מידע אופטימלי בין צוותי הפיתוח לצוותי האופרציה.

Cloud Automation

משימות שחוזרות על עצמן קיימות בכל תהליך טכנולוגי – מכיבוי והדלקה של שרתים לשם חיסכון, תהליכי גיבוי למיניהם, יצירת Database, תהליכי ETL ליצירת מסד נתונים חדש, העתקת תהליכי גיבוי למקום נוסף לשם המשכיות עסקית ועוד שורה של משימות יומיומיות.
קבוצת יעל מסייעת לארגונים אשר מעוניינים לייעל את תהליכי העבודה בניהול פרויקטים בתחום אוטומציה של תהליכים עסקיים והעברה לענן, ומאפשרת לארגונים להפוך משימות אלו לאוטומטיות באמצעות קוד ולפנות זמן למשימות החשובות יותר.

Infrastructure as a Code

הקמת סביבת ענן עבור פרודקשן, פיתוח, בדיקות QA, התאוששות מאסון – Disaster Recovery – לא יכולות להתבצע באופן ידני ועדיין לעמוד בסטנדרטים הגבוהים של ארגון אפקטיבי. לשם כך, חיוני לבנות מערכי תוכנה ואוטומציה שינהלו את תשתית סביבת הענן בצורה חכמה, יעילה וסקלבילית. המונח IAAC – Infrastructure as a Code – מתייחס ליכולת זו לתפעל את תשתית הענן באמצעות קוד בלבד.
הצוותים שלנו מנהלים בסביבת הלקוח פרויקטים בתחום זה, תוך שימוש בכלים ובפתרונות, כגון:
AWS, Cloud Formation, Ansible, Google Cloud Deployment Manager, Terraform, Puppet, Chef ואחרים.

CI/CD – ניהול גרסאות

התחום מתייחס לשיטת עבודה משולבת של אינטגרציה מתמשכת – Continuous Integration – לבין דליברי או Deployment מתמשכים. זהו השילוב של השיטה בה כל סביבות הפיתוח עוברות מיזוג למקום מרכזי משותף מספר פעמים ביום לשם ניהול גרסאות שונות (CI). זאת, בשילוב עם אספקה מתמשכת המוודאת שהקוד שהותקן זמין לפריסה, מה שמאפשר פריסה מהירה יותר (CD). ניהול גרסאות מאפשר לגשר על הפערים שבין פיתוחי התוכנה, פעילויות האופרציה ובדיקות תוכנה באוטומציה.
הצוותים שלנו מאפשרים לנו להציע לארגונים במשק הישראלי מעבר לעבודה בענן בתצורת אינטגרציה מתמשכת של CI/CD ולהקים בארגון את סביבות הפיתוח, הבדיקה או הפריסה על בסיס:
AWS CodePipeline, Google Cloud Build, Kubernetes או כל פתרון צד ג’ כגון: Jenkins או GitLab.

Cloud Functions / Serverless & Kubernetes

Serverless הוא מקבץ של שירותים מנוהלים בסביבת Cloud Native המאפשרים אופטימיזציה של משאבי עיבוד ממוחשבים המבוססים על אירועים ותנאים מסוימים. השירותים הללו מאפשרים לחסוך בעלויות ארגוניות דרך הימנעות מרכישת משאבים שיש סכנה כי לא ינוצלו כראוי. Kubernetes היא טכנולוגיית קונטיינרים שמייצגת את העולם החדש של המחשוב, כחלק מ”הגל השני” של הוירטואליזציה, המסוגלת להבטיח את שיפור השימוש בענן ציבורי ולאפשר יצירה של סביבות מחשוב היברידיות המתאימות את עצמן לעבודה בענן ועבודה On-premise.
Functions / Serverless and Kubernetes הן טכנולוגיות, המאפשרות ערך מוסף גבוה ומאידך, דורשות ומצריכות יכולות ומומחיות.
אנחנו מאפשרים ללקוחות שלנו מכל תחומי המשק, להטמיע את הטכנולוגיות הללו בהתבסס על פלטפורמות וכלים, כגון: CloudRun, AWS EKS, Clusters Google GKE & Anthos, Cloud Function, Lambda Functions.