וירטואליזציה של המידע

פתרונות לוירטואליזציה של המידע מעניקים גישה וירטואלית למקורות נתונים מגוונים ממקום אחד ללא ההיבטים הטכניים כגון מבנה הנתונים, מיקום, API ועוד, ומאפשרים לשתף את המידע באמצעים שונים, תוך שינוי צורתם ושיפור אופן הצגתם.

השימוש בכלי Data Virtualization מסייע בשיפור מהירות הגלישה אל הנתונים בזמן אמת, צמצום זמני הפיתוח, צמצום כמות הדיסקים לשמירת נתונים וצמצום כמות העבודה הנדרשת באופן כללי- בשל העובדה שאין צורך להעביר נתונים.

TIBCO Data Virtualization

פתרון וירטואליזציית הנתונים של טיבקו TIBCO Data Virtualization הוא פתרון מתקדם ואיכותי למימוש התהליך הזה. הוא יוצר שכבת נתונים וירטואלית, ש-‘מדברת’ עם כל הנתונים הנדרשים. הפתרון מאפשר למשתמש העסקי לגשת למקום אחד באמצעות כלי BI, שאילתות ישירות או שירותי ווב ובנוסף, לקבל נתונים בזמן אמת. TIBCO Data Virtualization יודע להתמודד עם מגוון מקורות המידע בארגון, כ-200 מקורות נתונים מובנים ולא מובנים, ולתת תשובות במהירות, באמצעות גישה אופטימלית לכל מקור.

על פתרון טיבקו ל- Data Virtualization מבוסס נדבך נוסף ביכולות האינטגרציה של קבוצת Yael – אינטגרציית המידע. השיטה של Data Virtualization מאפשרת לשלב בין סוגי מידע ממקורות שונים לתוך מאגר מידע אחד פשוט ונגיש, תוך וירטואליזציה של הדברים ההופכת את ה- IT למערכת שפועלת מאחורי הקלעים. לכל ארגון שלא הקים לעצמו DWH כדאי לבדוק אם במקום התהליך המסורתי, אפשר לחסוך זמן ועלויות ולקבל שירותים אפקטיביים יותר באמצעות וירטואליזציית נתונים. וירטואליזציית נתונים מאפשרת שילוב של מגוון מקורות נתונים מסורתיים עם Big Data; שילוב מקורות נתונים פנים ארגוניים עם נתונים חוץ ארגוניים (מחוץ ל- firewall); מקור נתונים חדש המצטרף לארגון ושימוש בנתונים בזמן אמת על ידי יישומים ארגוניים.

המשתמש הארגוני מצליח לקבל גישה אל המידע לו הוא זקוק, בדרך פשוטה, מהירה ומתאימה לדרישות (SQL Query, REST API) , ולעסוק בליבת העסקים ולא במה שמסביבה. כל זה מוביל למטרה הברורה של השגת תוצאות עסקיות טובות יותר דרך גישה מיידית לכל הנתונים ופעולה בזמן אמת.