ליבת העסקים של ארגונים עוברת לפתרונות ענן והמידע הארגוני הופך באמצעותו לנגיש לכל, ללא מורכבות טכנולוגית. פתרונות האינטגרציה בענן מקלים על תהליכי האינטגרציה המורכבים ומאפשרים לחברות ולעסקים לייצר חיבור בין מערכות הליבה הארגוניות בסביבה מרובת עננים.

אינטגרציה מבוססת ענן מקלה על תהליכים של הכנסת חדשנות לארגון בעקבות, בין היתר, הגעתם של פתרונות קודמים לשלב end of life שלהם והשאיפה לחדשנות טכנולוגית. התהליכים הללו מייצרים פלטפורמה אחידה בה פתרונות ענן ופתרונות On-Premise שונים “משוחחים זה עם זה” ובה כל המערכות הטכנולוגיות של הארגון מסתנכרנות באופן מושלם. פתרונות הענן שלנו לעולם האינטגרציה מאפשרים לתהליכים העסקיים לזרום בקלות, במהירות ובאופן מאובטח, תוך אפשרות של נגישות מרבית לכל המשתמשים הזקוקים למידע המצוי על גבי המערכות הארגוניות.

TIBCO BusinessWorks™

אחד הכלים המרכזיים והקלאסיים בעולם האינטגרציה הוא TIBCO BusinessWorks™ של טיבקו – חברה גלובלית, המיוצגת בלעדית בישראל בידי קבוצת Yael, ונחשבת למובילה עולמית בתחום תוכנות האינטגרציה לעסקים. TIBCO BusinessWorks מאפשר לכל גוף עסקי חיבור פשוט ונוח בין כל האפליקציות בהן הארגון עושה שימוש ובין כלל מקורות הנתונים בארגון. הפתרון הפשוט והנוח מאפשר לארגון לעמוד בקצב השינויים המהיר בעזרת יכולות של גמישות ויעילות, לעבור בין סביבות שונות ללא שפת תכנות חדשה או כתיבה מחדש של אפליקציות, ולייצר חיבוריות באמצעות adapters ו-connectors ייעודיים למערכות כגון: SalesForce, SAP, Netsuite, Oracle, BigQuery ורבים אחרים.

למעשה, באמצעות הפתרון מתאפשר לארגון ביצוע איכותי של המשימה החשובה לשילוב בין המבנים והמערכות הקלאסיות והמסורתיות להן הארגון זקוק לבין גישות API-led חדשניות מבוססות ענן. כך בעצם מתקבלת סביבת עבודה של zero-code שמעניקה לכל ארגון את ההזדמנות לפשט מורכבויות טכנולוגיות, לצמצם עלויות ולהאיץ את ה- time-to-market שלו. הפתרון ניתן לשימוש במודל On-Premise או במודל של שירות iPaaS – Integration Platform as a Service.

יכולותיו הבולטות של TIBCO BusinessWorks הן הפשטות שלו, לצד היותו בסיס איתן להימנעות משימוש במקורות מידע מיותרים, בעזרת אנלייזר ויזואלי והפיכת התהליכים לאוטומטיים. בנוסף, יכולות הגמישות שלו מאפשרות להעביר באופן חלק ונוח את האינטגרציות הארגוניות בסביבות מרובות עננים או היברידיות ולפרוס אותן באופן מקומי On-Premise או לפלטפורמות גדולות כמו Docker, OpenShift, Kubernetes ו- Cloud Foundry, או לשירותים המסופקים על ידי Amazon AWS, Microsoft Azure ו- Google Cloud Platform. היעילות של TIBCO BusinessWorks ניחנת גם ביכולת לנהל את תהליך האינטגרציה המורכב כולו על בסיס פלטפורמה אחת ויחידה שמותאמת לכל שלבי התהליך – העיצוב, בניית הארכיב, בדיקות, ניטרול באגים, פריסה מקומית או בענן וניטור המערכת בהיבט התשתיתי והעסקי. זאת, לפי הדרישות הייחודיות והצרכים של כל ארגון ובסביבה מותאמת לטכנולוגיות וכלים חדשניים של אינטגרציה וקוד פתוח DevOps או CI/CD.

TIBCO Cloud™ Integration – אינטגרציה בענן

בשנים האחרונות הפך הענן לבסיס העבודה העסקית בכל תחום ואצל ארגונים מכל סוג וגודל. TIBCO Cloud Integration הוא פתרון אינטגרציה בענן שנוצר כדי לאפשר לעסק לחבר בין שלל שירותי הענן בהם הוא עושה שימוש והאפליקציות המקומיות עליהן מבוססת עבודתו. יתרונותיו הם יכולות של שליטה מלאה על החיבור בין האפליקציות ושיתוף המידע ביניהן ללא כל צורך בקידוד, יצירה ושיתוף של APIs באופן פשוט ומיידי, יכולות לנהל בקלות שירותי Microservices וכן, יכולות ניוד בין פרויקטים בפלטפורמות שונות.

הפתרון של TIBCO Cloud Integration מהווה Cloud Integration Platform ומאפשר לעסק חדשנות ומהירות המאפיינת את העבודה בענן, בעזרת פלטפורמה שעובדת על בסיס שירות של iPaaS – Integration Platform as a Service. הפתרון הפשוט והקל מאפשר את הגישה הנוחה והמהירה של כל עובד בארגון אל נכסי המידע תוך מעבר פשוט בין סביבות בענן או On-Premise.

אחד היתרונות המובהקים של הפלטפורמה היא יכולת יישום תהליכים פשוטים ומורכבים בסביבה אחת ופריסתם בכל מקום לפי צורך. אותו יישום יוכלך להיפרס בסביבת On-Premise, cloud, private cloud או hybrid.

FaaST – Function as a Service (by) TIBCO

לקבוצת יעל ניסיון רב בהטמעת שירותים מנוהלים בתצורת FaaS באמצעות מימוש על בסיס כלי TIBCO. בניית האפליקציות בצורה קלה ומהירה עם יכולות חיבור משמעותיות מאוד למערכות הארגון הופכות את האפליקציות לרזות, מהירות ליישום עם יכולת פריסה בכל תצורה כגון On Premise, cloud או containers.

את השירותים האלה ניתן להטמיע באופן מקומי בארגון או על ענן פרטי וציבורי כשירות מנוהל. כאשר ישנו צורך של לקוח שאינו ניתן ליישום בקלות על בסיס המערכות הקיימות, בין אם הצורך משמעותי או פחות – כאן נכנס היתרון המשמעותי של בניית אפליקציות רזות בתצורת FaaS.