1. קובץ טקסונומיה
הכוונה ב-"קובץ טקסונומיה" היא ארכיב בדרך כלל ב-RAR שמכיל את הטקסונומיה שכידוע מכילה עשרות אלפי קבצים. הטקסונומיה מכילה למעשה את לוחות הדיווח, לכל היישויות המדווחות, נוסחאות, הגדרות מימדיות ולמעשה כל מה שהמדווח צריך כדי להיות מסוגל לדווח Instance Documents לבנק ישראל.
 
2. הלוחות הממודלים (Annotated Tables) ומילון הנתונים (Dictionary)
קובץ אקסל המכיל את כל לוחות הדיווח (גיליון לכל לוח) הכולל גם את ההגדרות המימדיות של כל הלוחות. למעשה מדובר באילוסטרציה של הטקסונמיה המיועדת למשתמש העסקי ויכולה לסייע בהבנת הההגדרות המימדיות של כל תא שמדווח.
 
3. מסמך תיעוד ארכיטקטורת הטקסונומיה (Taxonomy architecture documentation)
המסמך שמאגד בעיקר הגדרות טכניות של הטקסונומיה וספסיפיקציות בשימוש בטקסונומיה.
 
4. דוח שינויים
בכל פרסום של טקסונומיה חדשה בנק ישראל מפרסם גם מסמך תיעוד של השינויים שנעשו בגרסה הנוכחית מול הגרסה הקודמת. המסמך הזה חשוב ומשמש את ספקי התוכנה של היישות המדווחת להכנת הכלי לדיווח על פי הטקסונומיה החדשה. יחד עם זאת, המסמך יכול לשמש גם את היישות המדווחת מכיוון שהשינויים המפורטים שם, ברוב המקרים, מייצגים שינויים בהוראות הדיווח ולכן זוהי דרך נוחה עבור המדווח לזהות את השינויים ולהיערך בהתאם.
 
5. רשימת התאמות
אולי המסמך הנלווה החשוב ביותר ברשימה. הרשימה בפורמט אקסל, קריאה וידידותית, מכילה את כל הנוסחאות בטקסונומיה (קוד, ביטוי אריטמטי, שיוך ללוחות)- קל מאוד להתמצאות על ידי פילטור. לעומת ניסיון לקרוא את הנוסחה היישר מהטקסונומיה, המדווח יכול להבין את הנוסחה בקלות באקסל ובכך להתמודד עם דיווחים שנידחו בגלל טעויות בנוסחאות על ידי בנק ישראל.
 
6. הנחיות לכתיבת Instance Document
מסמך חשוב בפורמט Word שמכיל הנחיות הקשורות למבנה ה-Instance Document שבנק ישראל מצפה לקבל. חריגה מההנחיות הללו בדרך כלל יגרמו לדחיית הדיווח.
המסמכים שציינתי אולי לא נראים חשובים במבט ראשון ובמיוחד שהמדווח עסוק בשליחת דיווח תקין לבנק ישראל. יכול להיות גם שרוב הזמן, כלי ה-XBRL שבו הוא משתמש "מעלים" את הפן ה-XBRLי בדיווח ולמען האמת זו בדיוק המטרה של כלים כאלה. יחד עם זאת כפי שציינתי בעבר אין (וכנראה שלא יהיה) כלי שיעלים לחלוטין את ה-XBRL מפני המדווח. המסמכים הללו שבנק ישראל מפרסם יחד עם הטקסונומיה יכולים לסייע לפתור בעיות והסתבכויות אבל לא פחות חשוב, לתרום להבנה הכללית של הפורמט.