בתהליכים עסקיים רבים הכוללים מהלכים פיננסיים בין חברות כמו איחוד חברות בנות, שותפויות, שינויי אחזקות וכיוב', מצוי האתגר המשמעותי של איחוד דוחות כספיים. התהליכים הללו מתבססים על עולם שלם של התנהלות פיננסית וחקיקה, כללים חשבונאיים, רגולציות, חוקים בין מדינות, שינויי מטבע ועוד. נושא של איחוד דוחות כספיים, מהווה נדבך חשוב עבור חברות אחזקה רבות ובמקרים רבים, חובה סטטוטורית להצגת דוחות אחודים.

קבוצת יעל מציעה לארגונים המצויים בתהליכים הללו את הליווי הטכנולוגי המבוסס על הפתרון של Jedox, המומחית העולמית בפתרונות לתכנון פיננסי ואנליטיקה.

איחוד דוחות כספיים

Jedox לאיחוד דוחות כספיים

מודול איחוד הדוחות הכספיים של Jedox הנו מודול איחוד שלם מבחינה סטטוטורית בעל יכולות התממשקות למגוון מערכות ERP. יכולות הכלי מאפשרות לו לאחד דוחות כספיים תוך לקיחה בחשבון של שלל תרחישים אפשריים במבנה הארגוני והפיננסי ולשלב בהם בקרה תקציבית, עבודה משותפת בין אנשי הכספים בארגון והצגת דשבורד למנהלים. המודול מאפשר לבטא את מבנה החזקות התאגיד, יחסי הגומלין בין החברות השונות, החזקת chart of accounts במערכות, פקודות איחוד ומיון בין חברתיות במגוון חוקים עסקיים אוטומטיים, פקודות "מעל הספרים" ועוד.

הייחודיות של מודול האיחוד ב- Jedox נובעת ממספר נושאים:

  • היכולת של Jedox להתממשק למגוון רחב של מערכות ERP ולהקנות בכך לארגון את היכולת להעמיק לפרטי כל תנועה בכל אחת מן החברות הבנות (בניגוד לעבודה עם חבילות דיווח בלבד)
  • מעבר לשכבה הסטטוטורית ובשל העובדה כי ל- Jedox מנוע תרחישים חכם, מאפשרת המערכת עבודה עם תרחישים וסימולציות כגון בדיקת תרחישי פקודות יומן לסעיפים שונים
  • Jedox היא פלטפורמה רחבה המאפשרת לבסס Dashboard ניהולי הכולל נתונים חשבונאיים דוגמת הצגת Ebitda בכל אחת מהחברות הבנות באמצעות לוח שעונים ונתונים תפעוליים החיוניים להנהלת הארגון

כל זה מאפשר לארגון עבודה מדויקת ויעילה, תוך שימוש בשכבת ויזואליזציה ודוחות דינאמיים, אפשרות קריאת נתונים ממערכות המקור השונות ועדכונן חזרה כחלק מובנה בפתרון של Jedox הכולל אלמנטים ומודולים חכמים שונים לתכנון פיננסי ארגוני וניתוחו.