אנשי המקצוע שלנו ב-CloudTech מקבוצת Yael מציעים לצד הניסיון והידע העשירים שלהם, גם שילוב כלים ופתרונות ייחודיים המשלימים לסביבת העבודה עם Salesforce. פתרונות אלה נותנים בכל פרויקט כזה, ביטוי לחזית הטכנולוגיה בעולמות הענן ומספקים שורה של יכולות לכל ארגון אשר עושה בהם שימוש.

  • RIVA: פתרון המבצע סנכרון פגישות ומיילים עם יכולת ייחודית לחבר בין שרתי מייל On Prem לבין מערכות ענניות. זהו כלי גמיש במיוחד בעל יכולות סנכרון חכמות בין תיבה המיילים הארגוניות לבין הרשומות השונות הנמצאות במערכת ה- CRM. למוצר קיים בנוסף מודול אנליטיקה המספק יכולות הפקת תובנות.
  • Ownbackup: פתרון גיבוי בענן המוביל של Salesforce – מוצר המאפשר גיבוי Data ו-Metadata ברמה היומית, שחזור מידע מלא או חלקי וכן, השוואת נתונים ופיתוחים למען זיהוי פערים בין סביבות. הפתרון מאפשר לנהל ממקום אחד מרוכז את הגיבוי של כלל סביבות ה- Salesforce בכל ארגון.
  • Titan: מוצר מוביל בתחומו ליצירת טפסים אינטראקטיביים, הפקת מסמכים וחתימה אלקטרונית, הכולל אינטגרציה מלאה עם מבנה הנתונים ב- Salesforce.
  • Shield: פתרון אבטחת המידע של Salesforce המאפשר לארגונים להגן על המידע והמערכת וכולל הצפנת נתונים עם מפתח אישי, תיעוד מתקדם של שינויים בשדות במערכת ומודול מתקדם לניטור וזיהוי אירועים חריגים במערכת בזמן אמת.
  • Spanning: מספקת פתרונות הגנה על נתונים עבור מערכות SaaS כדוגמת G Suite, Microsoft 365 ו-Salesforce. הפתרון מספק לארגונים יכולת גדילה בכמות המשתמשים, אבטחת מידע גבוהה ותאימות ברמה ארגונית כדי להגן ולשחזר את הנתונים הארגוניים. ניתן להשתמש ב- spanning כדי להגן על נתונים במקרה של מחיקה לא לגיטימית, טעויות אנוש, תוכנות זדוניות, גניבת נתונים וסיכונים אחרים.
  • Docomotion: היא אפליקציה מתקדמת ליצירת מסמכים ב- Salesforce, המציעה כלים אינטואיטיביים וקלים לשימוש לעיצוב והפקה של מסמכים מורכבים המותאמים לארגונים הפועלים בסביבה עתירת מסמכים.
  • TrackerIQ מבית Reveal Security: מערכת לזיהוי אנומליות של משתמשים באפליקציות ארגוניות. היחודיות של המערכת הוא יכולת הניתוח של רצפי התנהגות המשתמשים בצורה מדויקת ומהירה ללא כל צורך בהבנה מוקדמת של תוכן האפליקציה. הפתרון נרשם כפטנט ייחודי לחברה, שרמת הדיוק הגבוהה שלו ממקדת את הארגון בהתראות אמיתיות ומדרגת את הסיכון בהתאם להגדרות רגישות המותאמות לארגון. המערכת נותנת מענה לכל אפליקציה שהיא, on-prem ,cloud ,SaaS ובכל טכנולוגיה שהיא.
  • Iconduct: פלטפורמת IConduct Self Service Integration מאחדת את כל הישויות והתכונות של כל היישומים העסקיים ללוח מחוונים אחד, שיכול לפעול כשירות ענן, פתרון מקומי או היברידי. הפלטפורמה תומכת בחיבור כל סוגי מערכות המידע הארגוניות, בין אם מדובר במערכות ענן או במערכות לגאסי, ללא צורך בכתיבת קוד. באמצעות שימוש ב- Agent מקומי מאובטח, שימוש בתשתית in-memory data וכלי ניטור מתקדמים.
  • Aircall: הנה מרכזייה טלפונית המשתמשת בטכנולוגיה מבוססת ענן כך שאין יותר טלפונים שולחניים פיזיים. באמצעות כלי התוכנה המתקדמים של המוצר ניתן להגדיר צוותי עבודה במרכזיה ברגעים, לא משנה היכן הם ממוקמים. בנוסף, המערכת מספקת כלי ניתוח לאספקת תובנות והגדלת ביצועים עבור פרודוקטיביות טובה יותר.

 

פתרונות משלימים ל- Salesforce